Tradicija

Udruga hrvatskih učitelja likovne izobrazbe (UHULI) kontinuirano već 20 godina, održava natječaj Tradicija i suvremenost. Naši učenici su bili često gosti ovih predivnih izložbi, nekad kao izlagači a nekad i kao nagrađeni autori.

Tijekom ovih dvadeset godina izložba je imala za cilj pridonijeti upoznavanju i očuvanju tradicije i nacionalnog blaga kod učenika, nastojeći ih potaknuti na vlastito stvaralaštvo i istraživački rad. Nažalost ovo je i zadnja njihova izložba.
Zbog epidemioloških mjera izložba je bila virtualna. Radovi su se prikupljali od veljače do listopada 2020. godine. Na njoj su mogli sudjelovati učenici osnovnih škola od 3. do 8. razreda.


Možda je prednost virtualnog da puno duže traje i još uvijek se može pogledati.
https://uhuli.hr/virtualna-izlozba-tradicija-i-suvremenost-2020/


Pristiglo je 816 učeničkih radova, a 223 rada su odabrana za izložbu. Povjerenstvo za prosudbu odabralo je najbolje radove, dodijelilo 10 nagrada i 20 pohvala učenicima te diplome likovnim pedagozima i školama.
Tako je naš učenik Petar Kordić pohvaljen za svoj rad Jelena u visokom reljefu. U izložbu je uvršten i rad Patrika Jandričeka, mala plastika pod nazivom Patkoguski. Oba rada su izrađena u glini.
Čestitamo našim učenicima na postignutom uspjehu.
Udruzi hrvatskih učitelja likovne izobrazbe (UHULI) zahvaljujemo na prekrasnoj inicijativi koja će nam ubuduće svakako nedostajati.

Tanja Parlov

Centar za odgoj i obrazovanje "Vinko Bek"
Kušlanova 59a
10000 Zagreb
tel: 01 2382 218
e-mail: ured@coovinkobek.hr

Misija: Razviti sposobnosti naših korisnika do razine koja im omogućava kvalitetan život

Vizija: Obavljati našu misiju diljem Hrvatske

Kontaktirajte nas

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.

Ok