Nova aktivnost stigla u knjižnicu!

Sudjelovanje Centra "Vinko Bek" na Filmskom festivalu u Karlovcu nastavlja donositi plodove i otvara nova vrata suradnje. Denijeve vještine pregovaranja stvorile su suradnju s Majom iz Film svima, čime smo napravili važan korak prema većoj dostupnosti umjetnosti svima.

Upravo tim povodom u našem Centru organizirana je prva prilagođena filmska projekcija – film „Ljeto kada sam naučila letjeti“ prikazan je u obnovljenom prostoru knjižnice, koja tako postaje mjesto ne samo znanja i knjiga, nego i multimedije, kreativnosti i inkluzije.

Reakcije učenika bile su iznimno pozitivne – uživali su u priči, atmosferi i zajedništvu te jedva čekaju nove projekcije!

Knjižnica od sada živi i kao prostor u kojem se umjetnost gleda, sluša i osjeća – gdje svatko ima pravo na svoje mjesto u publici.

 

Slika 1 Prazna knjižnica čeka filmsku projekciju

Prazna knjižnica čeka filmsku projekciju

Slika 2 Korisnici u knjižnici s nestrpljenjem čekaju početak filma

Korisnici u knjižnici s nestrpljenjem čekaju početak filma

Slika 3 Korisnici gledaju film

Korisnici gledaju film